Badanie na obecność narkotyków Wrocław

Biuro Detektywistyczne MW

Badanie na obecność narkotyków – Wrocław

Coraz większą popularność zdobywa badanie na obecność narkotyków za pomocą próbki włosa. Trudno się dziwić, ilość zalet tego sposobu pozwala na dobre zapomnieć o wszystkich innych testach dostępnych na rynku, a jego łatwość wykonania i wygoda sprawia, że jest niemalże na wyciągnięcie ręki. Niewielu jednak ma dostęp do profesjonalnych testów z próbek włosa tzw. „hair drug testing”, na szczęście jesteśmy jednymi z nielicznych we Wrocławiu i innych miastach, którzy go posiadają.

Na czym polega testowanie za pomocą włosów? Badanie na obecność narkotyków -Wrocław

Przed Tobą mała lekcja biologii. Dzięki układowi krwionośnemu, który zasila wzrost włosa, w jego macierz wbudowują się związki chemiczne dostarczane do organizmu drogą oddechową, spożycia bądź iniekcji. To pozwala na określenie na podstawie składu włosa, czy doszło do stosowania środków odurzających lub psychotropowych. Warto jednak pamiętać, że aby substancja zdążyła wbudować się w strukturę włosa, musi minąć około jednego tygodnia. Zatem testem tym nie wykryjesz świeżego kontaktu z substancją. Do takiej analizy wystarczy mała próbka, zatem 3-6 kosmyków będzie wystarczającą ilością. Oto przykłady używek możliwych do wykrycia:

  • kokaina (kokaina i benzoiloekgoniny),
  • marihuana,
  • opiaty (kodeina, morfina, heroina),
  • metamfetaminy, (met / amfetamina i ecstasy),
  • fencyklidyny (PCP).

Zalety testowania we włosach. Badanie na obecność narkotyków Wrocław.

Wśród głównych zalet badania na obecność narkotyków, najczęściej wymienia się tzw. „okno czasowe”, w którym możesz dokonać analizy próbki i stwierdzenia, czy doszło do zażycia narkotyku. Dzięki niemu możesz wykonać test nawet 12 miesięcy po zażyciu. Ponadto ten rodzaj testowania pozwala na określenie przybliżonego czasu, w którym zażyta została substancja, jak również pozwala dokładnie określić rodzaj środka. Do pozostałych, licznych zalet badania na obecność narkotyków we włosach należą z pewnością łatwość przekazania próbki do badania, a przy tym możliwości bardzo dyskretnego, bezbolesnego i niepowodującego skrępowania pobrania próbki. Przy wykonywaniu badania na obecność narkotyków z włosa nie musisz także martwić się o wpływ czynników, takich jak farbowanie, rozjaśnianie, stosowane kosmetyki czy wszelkie czynniki zewnętrzne. Test ten daje pewny wynik, ponieważ nie ma możliwości sfałszowania próbki, a dzięki eliminacji efektu kontaminacji zewnętrznej, unikamy błędów, które charakteryzują inne testy, a więc wyników fałszywie pozytywnych. Zatem otrzymany wynik jest jednoznaczny.

 

Badanie na obecność narkotyków we Wrocławiu

Podsumowując, jest to test w pełni bezpieczny, wygodny i co najważniejsze dający gwarancje rzetelnego wyniku. Jeżeli poszukujesz profesjonalnego badania na obecność narkotyków we Wrocławiu, zapraszamy do kontaktu!